کنجاله کنجد | مزایای استفاده از کنجاله کنجد | قیمت کنجاله کنجد

کنجاله کنجد

کنجاله کنجد یکی از محصولاتی است که در سال های اخیر توانسته است جایگاه خود را به عنوان یک منبع پروتئین در جیره غذایی دام و طیور باز کند. این محصول در واقع باقی مانده کنجد از روغن کشی است که بسته به نوع و دستگاه و کنجدی که از آن روغن گیری می کنند، کیفیت های مختلفی دارد. در ادامه این مقاله اطلاعات مورد نیاز در مورد ویژگی ها و مزایای کنجاله کنجد و همچنین عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن در اختیار شما قرار خواهیم داد.

کنجاله کنجد چیست؟

همانطور که گفته شد، کنجاله کنجد، محصول باقی مانده از کنجد است که برای استفاده در خوراک دام و طیور به عنوان یک منبع گیاهی پروتیئین کاربرد دارد. این محصول به شکل های ورقه ای، پودری و پلت قابل تولید است. شکل ورقه ای آن دارای پروتئین بالاتری است. شکل فشنگی یا پلت قطر حدود 1 یا دو سانتی متری و رنگ قهوه ای دارد. استفاده از این محصول در مقایسه با قیمت سایز کنجاله ها، بسیار مقرون به صرفه است و مزایای این محصول را نشان می دهد.

خواص کنجاله کنجد

این کنجاله از نظر ارزش غذایی برای طیور معادل 90 تا 95% درصد کنجاله سویا را دارد. آرژین و متیونین بالایی دارد و همچنین ویتامین های محلول در چربی و فسفر در آن بسیار زیاد است. این محصول بسیار خوش خوراک و ملین است و مصرف آن با کنجاله سویا به صورت ترکیبی بسیار عالی است. به دلیل تحت فشار بودن این محصول فیبر آن حدود 8% است. وجود سسامولین و سسامین در کنجاله کنجد موجب به وجود آمدن ماده ای برای کنترل حشرات باشد.

ارزش غذایی کنجاله کنجد

پروتئین بالای 40%

انرژی 200 کیلو کالری

چربی 5 تا 20%

خاکستر 10

فیبر 6

نشاسته 26

کلسیم کمتر از 1

فسفر کمتر از 1

کنجاله کنجد برای خوراک دام و طیور

این محصول به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارد، و تاثیر مثبتی که بر تغذیه دام و طیور می گذارد، به صورت گسترده در مراکز پرورش دام و طیور و همچنین کارخانه های تولید خوراک مورد استفاده قرار می گیرد. صنعت دامپروری با بکار گرفتن متد های پیشرفته و جدید، پیشرفت زیادی در چند دهه گذشته داشته است. تغذیه متعادل یکی از اصلی ترین شروط برای رسیدن به راندمان بالا در تولید گوشت و تخم مرغ است. توجه داشته باشید که زیاد بودن یک ماده غذایی هم مانند کم بودنش می تواند موجب پایین آمدن راندمان شود.

روش تولید کنجاله کنجد

در کارخانه ها کنجد را پس از شستشو و خشک کردن، روغن کشی می کنند. فرآیند روغن کشی به دو روش گرم و سرد انجام می شود. در روش پرس گرم، درجه ی روغن به بالای صد می رسد. اگرچه این روش میزان روغن بیشتری تولید می کند، ولی ضرر های روغن را افزایش می دهد.

خروجی این روغن کشی ها غذایی را حاصل می کند که در جیزه غذایی دامپروری ها و مرغداری ها تاثیرات مثبتی می گذارد. این محصول در جیره جوجه های گوشتی تا 20% می تواند به جای کنجاله سویا مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت کنجاله کنجد

در تعیین قیمت کنجاله ها، عوامل زیادی از جمله کیفیت، فصل، شرکت تولید کننده، نوع بسته بندی و … تاثیر گذار هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد  خرید کنجاله کنجد و قیمت روز کنجاله کنجد از طریق شماره های داخل سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما اسکرول به بالا