کنجاله چیست؟ | کاربرد کنجاله چیست؟ | قیمت کنجاله | کنجاله ارزان

کنجاله چیست

کنجاله چیست؟ کنجاله به باقی مانده ی جامدی که پس از روغن گیری از دانه های چون کنجد، زیتون، آفتاب گردان و … بدست می آید می گویند. همان طور مشاهده می کنید تمامی این ها دانه های روغنی هستند که می توان از آن ها روغن گرفت. به باقی مانده ی دانه های روغنی کنجاله و به باقی مانده ی برنج، سبوس ، چغندر و … که روغنی نیستند تفاله می گویند. در گذشته به کنجاله، کنجیده و یا کنجاره هم می گفتند.

کنجاله ها بسیار مناسب هستند برای خوراک و غذای ماهی ها ، ماکیان و سایر حیوانات و مصرف اصلی آن ها هم برای همین هست. معمولا کنجاله ها را قبل از فروش به قطعات کوچکتری تبدیل می کنند و برخی از آن ها به صورت آرد تبدیل می شوند.

انواع کنجاله ها هر کدام مصارف مختلفی را دارند، برای مثال هر کدام از این کنجاله های نظیر کنجد، نارگیل، مغز گردو، تخم آفتابگردان به سبب داشتن خاصیت مخصوص به خود کاربرد های متفاوتی را نیز دارند.

برای مثال در نپال از کنجاله ی گردو برای تهیه ی غذا استفاده می کنند و یا از کنجاله ی کنجد و آفتابگردان برای خوراک دام استفاده می کنند.

در ضمن به یاد داشته باشید که همیشه از همه نوع کنجاله نمی توانید برای تغذیه حیوانات استفاده کنید. برای مثال کنجاله کرچک و همین طور درخت جلا سمی هستند و اصلا مناسب برای تغذیه حیوانات نمی باشند به همین دلیل از آن ها به عنوان کود استفاده می کنند.

چگونه کنجاله بدست می آید؟

کنجاله همان طور که گفته شد از روغن گیری بدست می آید اما در حقیقت ضایعات دستگاه های روغن گیری می باشدو همچون ضایعات سایر صنعت ها نیاز هست که فروخته شود اکثر ضایعات کارخانه ها و تولیدی ها معمولا خیلی راحت خرید و فروش می شود. این ضایعات هم از این قضیه مستثنی نیستند.

بیشتر کنجاله های موجود در بازار با استفاده از انواع دستگاه های روغن گیری بدست آمده است. اما کنجاله با کمک فشرده شدن و همچنین کوبیده شدن هم بدست می آید.

برای بدست آوردن انواع کنجاله ها ابتدا نیاز هست که روغن گیری از دانه های روغنی انجام شود. دستگاه های روغن گیری در دو نوع کنجاله چیپسی و کنجاله مدادی هستند. تجربه نشان داده است که دستگاه های روغن گیری مدادی معمولا کیفیت بالا تری دارند و روغن گیری بیشتری را هم دارند اما کار کردن با آن نیاز به این دارد که تبحر بالایی داشته باشید. به همان نسبت کارکردن با دستگاه های چیپسی بسیار راحت تر هست اما روغن با کیفیتی از آن بدست نمی آید و روغن بدست آمده دارای لرد بیشتری هست.

قیمت و خرید کنجاله

در صورتی که قصد خرید را دارید و برای مصارف دام و طیور را دارید را داریدمی خواهید استفاده کنید، برای اطلاع از شرایط و قیمت دقیق می توانید از طریق شماره های زیر در ارتباط داشته باشید.

شماره تماس : 09362400498

پانوشت: کنجاله چیست، قیمت کنجاله، کنجاله ارزان قیمت 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما اسکرول به بالا