کنجاله سویا چیست ؟ | کنجاله سویا قیمت | کنجاله سویا ارزان | خرید کنجاله سویا

کنجاله سویا چیست

کنجاله ی سویا چیست ؟ کنجاله سویا یکی از پر مصرف ترین کنجاله های موجود در بازار می باشد که تصور این که یک روز در بازار نباشد ممکن نیست و بازار گوشت و موارد پروتئینی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

کنجاله سویا تا چندین سال پیش نبود و اصلا جایگاهی در محصولات کشاورزی کشورمان نداشت اما با گذشت زمان و افزایش جایگاهش در دنیا و محصولات کشاورزی کم کم جای خود را در ایران باز کرد و اکنون به شدت پر مصرف هست و مصرف سالانه آن بیش از 2.5 میلیون تن است که بیشتر آن برای خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد.

سویا نیز از جمله دانه های روغنی محسوب می شود و به همین علت است که از آن برای تهیه کنجاله استفاده می کنند. می توان گفت که سویا در حال حاضر به یکی از مهم ترین دانه های روغنی در جهان تبدیل شده است.

کنجاله سویا چیست

همان طور که گفتیم بیشترین مصرفی که کنجاله سویا دارد برای دام است اما چرا ؟ زیرا که کنجاله سویا به دلیل داشتن مواد مغذی مانند فسفر مناسب برای رشد و تقویت و استخوان بندی طیور هست. کنجاله سویا طبق تحقیقاتی که انجام شده است بیش از 69 درصد منابع پروتئینی مورد نیاز دام و طیور را در بر می گیرد. علاوه بر این که پر از مواد مغذی و خوب برای رشد دام است از نظر بهداشتی و اقتصادی هم بسیار با صرفه است.


در مورد کنجاله چه میدانید؟


کنجاله سویا حتما باید حرارت ببیند زیرا که یک سری مواد مسموم کننده دارد که از هضم پروتئین جلوگیری می کند و همین مورد باعث می شود که رشد حیوانات را به تاخیر بیندازد که این موضوع اصلا برای دامپروری ها خوب نیست، اگر حرارت داده شود این حالت از بین می رود.

کنجاله سویا نبایددارای بیش از ۷% از الیاف خام و ۱۲%رطوبت باشد و کنجاله حاصل از سویا بدون پوسته بیش از ۵/۳% الیاف خام و۱۲% رطوبت باشد.

کنجاله سویا چه خاصیت هایی دارد ؟

همان طور که پیش از این گفتیم کنجاله سویا دارای خواص زیادی می باشد و سرشار از پروتئین های گیاهی می باشد و به گونه ای جایگزین گوشت می تواند باشد بعد از این که روغن گیری انجام شد آن را برای خوراک دام ها و همچنین در صنایع دارویی مورد مصرف واقع می شود. از مهم ترین خاصیت هایش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارا بودن املاح معدنی
  • دارای بودن انواع ویتامین ها مانند A و E و مواد معدنی نظیر منیزیم، آهن و کلسیم
  • وجود پروتئین بالا در حدود 44 درصد
  • استفاده از کنجاله سویا در پرورش دام و طیور سبب شده است که تولید بیشتری از گوشت و تخم مرغ داشته باشید.

قیمت کنجاله سویا

در صورتی که شما قصد خرید کنجاله سویا را دارید می توانید از طریق شمار های زیر اطلاعات بیشتر و کامل تری را در خصوص خرید و همین طور قیمت کنجاله سویا را بدانید.

شماره تماس : 09362400498

پانوشت: کنجاله سویا ، قیمت کنجاله سویا ، کنجاله سویا چیست 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما اسکرول به بالا