کنجاله ذرت | کنجاله ذرت چیست؟ | قیمت کنجاله ذرت | خرید کنجاله ذرت

کنجاله ذرت

کنجاله ذرت یکی از فراورده های جانبی ذرت است. از مهم ترین ویژگی های این محصول راحت هضم بودن آن است. این کنجاله را می توان به عنوان منبع انرژی در نظر گرفت. در ادامه این مقاله قصد داریم این محصول و قیمت آن را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم در پی خرید خوراک برای دام و طیور خود هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

کنجاله گلوتن ذرت و خوراک گلوتن ذرت

کنجاله ذرت از جوانه ذرت تهیه می شود. این محصول به راحتی توسط بدن حیوانات تمامی سنین هضم می شود. این محصول بیش تر از اینکه منبع پروتئین باشد، یک منبع انرژی است. یک کیلو گرم کنجاله ذرت شامل 104 گرم پروتئین قابل هضم است که این مقدار از سایر کنجاله ها کمتر است.

این کنجاله از آسیاب مرطوب ذرت تهیه شده است. در واقع اقدام به استخراج نشاسته از دانه ذرت 5 محصول جانبی تولید می شود که دو مورد از آن با نام های کنجاله گلوتن ذرت Corn gluten meal و خوراک گلوتن ذرت Corn gluten feed عرضه می شوند. این محصول با نام های دیگری در سطح جهان شناخته می شود که در انگلستان به آن prairie meal می گویند.


بیشتر بخوانید: کنجاله سویا چیست و چه خاصیت هایی دارد ؟


تفاوت گلوتن ذرت و خوراک گلوتن ذرت

از مهمترین تفاوت های این دو ماده در آنالیز و سطح پروتئین آن هاست. مقدار پروتئینی که در کنجاله گلوتن ذرت وجود دارد بسیار بیشتر از خوراک گلوتن ذرت است.خوراک گلوتن ذرت دارای 20% پروتئین است. ولی کنجاله گلوتن نزدیک به 60% پروتئین خام دارد.

دلیل این تفاوت وارد شدن پوسته ذرت در هنگام فراوری به درون خوراک گلوتن است. به عبارتی اگر در هنگام فراوری پوسته به درون گلوتن راه یابد شاهد کاهش سطح پروتئین و تولید خوراک گلوتن می شویم.

کنجاله ذرت

مشخصات کنجاله ذرت

  • رطوبت۲-۴ %
  • پروتئین۱۹-۲۲ %
  • نشاسته۲۱-۲۴ %
  • روغن۱۰-۱۴ %
  • خاکستر%۱/۵-۲
  • فیبر و سایر%۱۴-۱۶

بیشتر بخوانید:  چگونه کنجاله بدست می آید؟


کاربرد کنجاله گلوتن ذرت در تغذیه حیوانات

 

همانطور که گفته شد پروتئین خام این محصول حداقل 60% است و می تواند یک خوراک عالی در غذای طیور و حیوانات خانگی و pet باشد. همچنین به دلیل اینکه 55 درصد از پروتئین این محصول از نوع Bypass است، می توان در خوراک گاو های شیر ده از آن استفاده کرد. ولی باید به این نکته توجه کرد که این محصول برای گاو ها چندان خوش خوراک نیست و باید به سطح مصرف آن برای دام توجه کرد. در برخی کشور ها مانند آمریکا و کانادا از این محصول برای کشتن علف های هرز استفاده می شود.برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت این محصول با ما تماس بگیرید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما اسکرول به بالا