کنجاله آفتابگردان | خرید کنجاله آفتابگردان | قیمت کنجاله آفتابگردان

کنجاله آفتابگردان

کنجاله آفتابگردان محصول جانبی است که از روغن کشی از دانه های آفتابگردان پوست کنده به دست می آید. مخلوط این محصول با کنجاله سویا موجب افزایش شیر گاو و به طور کلی خوراک بسیار مناسبی برای دام خواهد بود.

کنجاله آفتابگردان

این محصول دارای 0/43 درصد کلسیم، 1 درصد فسفر و منبع غنی ویتامین های گروه B می باشد. کنجاله آفتابگردان دارای هیچگونه ماده سمی نیست ولی در صورت خرد شدن بیش از حد، مانند گرد و خاک می شود و موجب چسبیدن به دور منقار طیور و کاهش اشتها می شود. انرژی و لیزین این محصول کمتر از کنجاله سویا است.
پوسته ی تخم آفتابگردان، یک منبعی از مواد خشبی برای حیوانات نشخوار کننده می باشد. همچنین این پوسته دارای 4% پروتئین خام، 2% چربی خام، 2.5% خاکستر و 50% الیاف است. از آنجایی که این پوسته بسیار زخیم است، ملاس را به خوبی جذب میکند. میزان اسید آمینه لیزین این محصول نسبت به کنجاله سویا کمتر است ولی دارای مقدار زیادی از پروتئین است. میزان الیاف این فرآورده بالاست و اگر از پوشش دانه باشد، به میزان کمی قابل هضم است که قبل از مصرف حتما باید به صورت آسیاب و ریز خرد شوند.


بیشتر بخوانید: مقدار مصرف کنجاله زیتون در جیره غذایی حیوانات


کنجاله آفتابگردان

کاربرد کنجاله آفتابگردان

همانطور که گفته شد این کنجاله دارای مقدار قابل توجهی پروتئین، فیبر، ویتامین، مواد معدنی و میوتین می باشد.

این محصول با این حجم از پروتئین می تواند در غذای نشخوار کنندگان و غیر نشخوار کنندگان قرار گیرد. همچنین با مقدار قیبر کمتر می تواند به عنوان خوراک پرندگان مصرف شود. مقدار بالای متیونین در این ماده غذایی، موجب افزایش ارزش غذایی آن شده است. همچنین پروتئین بالای ان باعث شده که به جای کنجاله ی سویا در خوراک دام مورد استفاده قرار گیرد.

اگر کنجاله آفتابگردان به همراه کنجاله سویا در خوراک گاو های شیر ده قرار داده شود، به دلیل افزایش پروتئین جذب شونده، شیر گاو ها افزایش میابد.

قیمت کنجاله آفتابگردان

در تعیین قیمت کنجاله ها، عوامل زیادی از جمله کیفیت، فصل، شرکت تولید کننده، نوع بسته بندی و … ولی به طور کلی این محصول جزو کنجاله های ارزان قیمت به شمار می آید. برای اطلاعات بیشتر در مورد  خرید کنجاله آفتابگردان و قیمت روز کنجاله آفتابگردان از طریق شماره های داخل سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما اسکرول به بالا