کنجاله پنبه دانه | قیمت کنجاله پنبه دانه | خرید کنجاله پنبه دانه | خواص کنجاله پنبه دانه

کنجاله پنبه دانه

کنجاله پنبه دانه محصول جانبی است که پس از خارج کردن روغن از پنبه دانه، به صورت پودر و یا پلت قهوه ای رنگ به دست می آید. در برخی کشور ها از جمله ایران، هند، ایالات متحده آمریکا و چین از این محصول به خاطر داشتن پروتئین بالا و قیمت مناسب، در خوراک دام و طیور استفاده می شود و پس از کنجاله سویا و ذرت ، می توان گفت بیشترین اهمیت را دارد.

کنجاله پنبه دانه

این فرآورده دارای 20-41% پروتئین ، 10%چربی و 25%فیبر خام می باشد؛ همچنین نسبت به سایر منابع پروتئین گیاهی، دارای فسفر بیشتری است. کنجاله پنبه دارای الیاف قابل هضم بیشتری نسبت به کنجاله سویاست ولی میزان لیزین در آن کمتر است.

کنجاله پنبه دانه


بیشتر بخوانید: کنجاله سویا و خواص آن


بیشتر کارخانه های تولید کنجاله پنبه دانه در خراسان رضوی است چرا که بیش از نیمی از تولید پنبه مختص استان های خراسان شمالی،جنوبی و رضوی میباشد.

موارد استفاده کنجاله پنبه دانه

كنجاله پنبه ى معمولى حاوى 2%الى3% گوسیپول است. این ماده برای محافظت از دانه های تخم پنبه در برابر حشرات وجود دارد. به علت وجود گوسیپول در کنجاله پنبه که موجب مسمومیت در حیوانات تک معده ای میشود، این کنجاله را میتوان برای خوراک نشخوار کنندگان که تحمل گوسیپلون را دارند استفاده کرد و یا به عنوان تنها منبع پروتئینی گیاهی در نظر نگرفت و میتوان آن را به عنوان قسمتی از تامین پروتئین (حداکثر 15%) در کنار محصولات دیگر نظیر کنجاله سویا به کار برد.


بیشتر بخوانید: گوسیپول چه ماده ای است؟ 


قیمت کنجاله پنبه دانه

با توجه به انواع مختلف کنجاله پنبه و میزان پروتئین موجود در آن، این محصول قیمت های متفاوتی دارد. این محصول به صورت فله ای و بسته بندی موجود میباشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد  خرید کنجاله پنبه و قیمت روز از طریق شماره های داخل سایت با ما در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما اسکرول به بالا